Utakmica je završila bez golova

Nula Rudeša i Lokomotive

Pobjednika nije bilo u jedinom nedjeljnom susretu
Zagreb: NK Lokomotiva i NK Rudeš u utakmici 17. kola Prve HNL Sanjin Strukic/PIXSELL

Pobjednika nije bilo u jedinom nedjeljnom susretu 17. kola SuperSport HNL-a. U Kranjčevićevoj ulici nogometaši Rudeša i Lokomotive odigrali su 0-0.

Već u drugoj minuti Lokomotiva je mogla povesti. Goričan je pucao, vratar Marković je loptu odbio, a na nju je reagirao Smakaj te pogodio vanjski dio mreže. U uvodnom dijelu susreta bolji je dojam ostavljala Lokomotiva, ali s vremenom je i Rudeš počeo prijetiti. Tako je Lokomotivi snažnim udarcem zaprijetio Tomečak, dok je vratar Rudeša zaustavio udarac Tucija. Još je bilo nekoliko zanimljivih situacija u prvom poluvremenu, Tuci je opet bio aktivan i ponajbolji igrač Lokomotive, ali rezultat se nije mijenjao.

Prvo veće uzbuđenje u nastavku dogodilo se u 57. minuti kada je Rudeš ostao s igračem manje na terenu, isključen je Vanja Vukmanović. Napeto je bilo u tim trenucima u Kranjčevićevoj ulici pa je sudac Zebec deset minuta kasnije pokazao još dva crvena kartona ljudima s domaće klupe, a između ostalih je teren morao napustiti i Josip Šimunić.

Lokomotiva je s igračem više na travnjaku do kraja ogleda napadala i tražila pobjedu, ali je Rudeš izdržao. U 70. minuti je pokušao Tuci, u 75., u istoj akciji, Goričan i Šotiček, ali vratar Rudeša Marković je uvijek bio na mjestu. Mogao je čak Rudeš u 90. minuti do premijerne ligaške pobjede u sezoni, ali je gostujući igrač Bartolec spasio svoju momčad izbacivši loptu s gol linije.