Novo brzo ispadanje za Bornu Ćorića

U meču prvog kola, u tri seta, bolji je od njega bio srpski tenisač Laslo Đere
Zadar: Meč Borne Ćorića i Peđe Krstina otvorio današnji Adria Tour teniski turnir Dino Stanin/PIXSELL

Hrvatski tenisač Borna Ćorić nije se dugo zadržao ni na ATP zemljanom Masters 1000 turniru u Rimu. U meču prvog kola, u tri seta, bolji je od njega bio srpski tenisač Laslo Đere.

Đere je pobijedio 6-2, 6-7(3), 6-2 čime je Ćorić ove godine došao do omjera 1-5 na ATP razini (ukupno 1-6). Peti put je tijekom 2022. godine ispao u prvom meču nekog ATP turnira.

Ćorić je meč otvorio s tri izgubljena gema, uz jedan break. No, mogao se vratiti u prvi set jer je kod 2-4 imao tri break lopte. No, nije iskoristio ni jednu te je kod 2-5 drugi put u setu izgubio početni udarac za 0-1 zaostatak. U drugoj dionici Ćorić je pobjegao na 5-3 i tada u iduća dva gema propustio četiri set lopte. No, to se hrvatskom tenisaču, 262. na svijetu, nije obilo o glavu, već je dominirao u tie-breaku za izjednačenje u setovima.

No, u trećem setu se 25-godišnji Ćorić odmah našao u problemima i zaostatku. Godinu dana stariji Đere je poveo 2-0, a potom je srpski tenisač napravio novi break za bijeg na 5-1 i potvrdu pobjedu.