Oproštaj od Europe

Nexe i drugi put poražen od Göppingena

Nexe i Skjern susreli se u 7. kolu EHF Europske lige Davor Javorovic/PIXSELL

Rukometaši našičkog Nexea ni u uzvratnoj utakmici četvrtfinala EHF Europske lige nisu uspjeli pobijediti njemački Göppingen, koji je nakon 32-23 u prvom dvoboju, slavio i u Našicama s 31-27.

Na krilima raspoloženog Janka Kevića momčad Branka Tamšea bila je ravnopravan suparnik tijekom 45 minuta dvoboja u našičkoj dvorani, da bi njemački sastav u završnih 15 minuta osigurala pobjedu.

Kević je s osam pogodaka bio najbolji strijelac Nexea. Pet pogodaka postigao je Luka Moslavac, po triput su se u strijelce upisali Aleksandar Bakić i Mario Tomić. Vratar Mihailo Radovanović sakupio je devet obrana. Strijelce Göppingena je sa šest pogodaka predvodio hrvatski reprezentativac Josip Šarac. Po četiri gola postigli su Tim Kneule, Jon Lindenchrone Andersen i Marcel Schiller. Hrvatski pivot Krešimir Kozina je postigao dva pogotka, a vratar Marin Šego je imao četiri obrane.

Göppingen je postao prva momčad koja se plasirala na završni turnir Europske lige, koji će biti održan u Flensburgu 27. i 28. svibnja. Na njemu će zaigrati i berlinski Füchse, koji je u uzvratu pred svojim navijačima svladao švicarski Kadetten s 30-24 te tako nadoknadio četiri gola zaostatka (33-37) iz prvog dvoboja. Za preostala dva mjesta borit će se njemački Flensburg i španjolski Granollers (prva utakmica 31-30 za Flensburg) te francuski Montpellier i portugalski Sporting (prva utakmica 32-32).