NE IDE PA NE IDE: HNK Gorica niti s igrače više nije slomila otpor Slaven Belupa

Domaćin je dominirao, ali bez konkretnog učinka
DSC_0313

U odgođenom susretu 15. kola SuperSport HNL-a Gorica i Slaven Belupo su odigrali 1-1. Matko Zidrum je doveo goste u vodstvo u 10. minuti, međutim već u 21. minuti Belupo je ostao s igračem manje nakon što je zbog dva žuta isključen Mateo Kocijan. Gorica je izjednačila u trećoj minuti nadoknade prvog dijela, a pogodak je postigao Nikola Vujnović. U nastavku više nije bilo golova.

“Fenjeraš” Gorica je ovim bodom prekinula niz od četiri uzastopna poraza, međutim u zadnjih 11 kola osvojila je samo dva boda. S druge strane Slaven Belupo je nakon dvije pobjede produžio niz bez poraza na tri kola.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u devetoj minuti. Pucao je Ante Crnac, ali je Ivan Banić sjajno obranio izbacivši loptu u korner. No, u nastavku akcije gosti su poveli. Udarac iz kuta je izveo Talys, a najviši u skoku bio je Matko Zidrum pogodivši glavom za vodstvo gostiju. U 18. minuti gostujućim vratima je zaprijetio Luka Kapulica udarcem s 20-tak metara, no Ivan Čović je bio spreman.

Tri minute kasnije gosti su ostali s igračem manje nakon što je Mateo Kocijan isključen zbog drugog žutog kartona. Prvog je zaradio u 14. minuti, a drugog samo sedam minuta kasnije.

Mladi 17-godišnji Kapulica bio je blizu izjednačenja u 30. minuti, pucao je s ruba kaznenog prostora. Međutim, Čović je još jednom obranio. Dvije minute kasnije Kapulica je ponovo pucao s ruba kaznenog prostora, no gostujući vratar je još jednom odlično reagirao. Gorica je u trećoj minuti nadoknade ipak uspjela izjednačiti. Momčilo Raspopović je ubacio pred gola, lopta se odbila do Nikole Vujnović koji se odlično snašao pogodivši za 1-1.

Unatoč činjenici da je imala igrača više, Gorica u nastavku nije uspijevala probiti blok gostiju. Domaćin je dominirao, ali bez konkretnog učinka.