Gotovo je

Naslov prvaka vraća se u Koprivnicu, Podravka Vegeta slavila u najvećem derbiju hrvatskog rukometa

Podravka Vegeta sada ima sedam bodova prednosti
Koprivnica: Utakmica 2. kola skupine A Europske lige rukometašica Podravka Vegeta – Nykobing Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

U najvećem hrvatskom derbiju, iznenađenja nije bilo. Podravka Vegeta je slavila u Domu sportova 24:22 protiv Lokomotive i praktički potvrdila naslov prvakinja.

Domaći sastav, jako oslabljen i bez ijednog lijevog krila, dobro je ušao u susret. I vodio prvih 10 minuta. Onda je Podravka ubacila u pravu brzinu i serijom od pet pogodaka za redom od minus dva (5:3), stigla do plus tri (5:8), da bi igračice trenera Ivice Obrvana na odmor otišle s četiri pogotka viška (9:13).

Teško je reći je li se Podravka opustila tijekom predaha ili je Lokomotiva imala svoj „labuđi“pjev, ali ostaje činjenica da su Zagrepčanke u 13 minuta nastavka došle na minus jedan i imale napad za izjednačenje. Nisu ga iskoristile i tu je priči bio kraj. Podravka je nakon toga ponovno podigla nivo svoje igre te na kraju zasluženo slavila 24:22.

Po šest pogodaka za Lokomotivu postigle su Ana Malec i Kristina Prkačin, dok su po pet s druge strane postigle Ana i Katarina Pandža te Andrea Šimara.