Na Sajmištu palo i Vrapče

Biškup je „vratio nogomet u Vrbovec“!
v-v

„Biškupove trupe“ nemaju milosti: na Sajmištu je u subotu palo i odlično Vrapče u četvrtom kolu 3. HNL-Središte, rezultatom 2-1. To je u tjedan dana već treći suparnik, koji je morao baciti koplja u trnje. I u ovoj utakmici presudila je genijalnost braće Colarić, Josipa i Domagoja, koji su svojim pogocima uspjeli preokrenuti rezultat i svojoj momčadi donijeti tri ogromna boda! Već deveti u tri posljednje kola.

Naime, u samom početku susreta vidjeli smo ozbiljan pokušaj gostujućeg kapetana Tomšića, koji je snažno tukao iskosa, tik iznad grede. Malo kasnije s dvije prigode uzvraća domaćin (Kristijan i Josip Colarić) i to je uglavnom sve što je bilo vrijedno zabilježiti u prvom poluvremenu.

Odmah u nastavku susreta u dvije se velike prigode našao Domagoj Colarić, ali se iskazao gostujući vratar Tor. I onda nogometno pravilo: kad ne zabiješ, primiš… U 57. minuti Matej Ćosić s distance pogađa neobranjivo za vodstvo žuto-crnih. Domaćin nije posustajao i već u 72. minuti lukavi i uporni prvi strijelac Lige Josip Colarić koristi veliki kiks Tora i neumoljivo pogađa za izjednačenje, i to svojim već šestim pogotkom! Dvije minute kasnije okušao se glavom nakon slobodnog udarca i Krizmanić, ali je lopta zamalo prohujala pored okvira gola. Uzvratili su i gosti, no, iskazao se domaći čuvar mreže Zrinščak.

Onda je u 83. minuti na semaforu osvanulo 2-1 za domaćine. Pobjedonosni pogodak postigao je Domagoj Colarić glavom na drugoj stativi, gdje ga je iz slobodnjaka idealno pronašao kapetan Mario Ćosić. Malo kasnije na ubačaj iz kornera rezultat je mogao povisiti opet Josip Colarić, ali je glavom tukao zamalo pored gola.

Ovako, ostalo je 2-1 protiv odličnog suparnika i dovoljan razlog za veliko, opravdano veselje tristotinjak navijača, igrača i njihova stratega Biškupa, kojeg Uprava od milja već zove – Nadbiškup! U svakom slučaju, Biškup je „vratio nogomet u Vrbovec“!