Modrićev gol u izboru za najljepši gol Europskog prvenstva

Modrić je protiv Škotske u 62. minuti zabio pogodak za 2-1. Bilo je to remek-djelo, udarac vanjskom stranom kopačke uz samu stativu
UEFA Europsko prvenstvo 2020, Hrvatska – Češka Luka Stanzl/PIXSELL

Pogodak Luke Modrića u pobjedi hrvatske nogometne reprezentacije protiv Škotske (3-1) uvršten je među deset najljepših golova europskog prvenstva, a najljepšem će odlučiti navijači na službenoj stranici Europske nogometne federacije.

Modrić je protiv Škotske u 62. minuti zabio pogodak za 2-1. Bilo je to remek-djelo, udarac vanjskom stranom kopačke uz samu stativu. Modrić se tim golom upisao u povijesti “vatrenih” kao najstariji hrvatski strijelac na europskim prvenstvima. Pogodak je postigao s 35 godina i 286 dana. Dodajmo i kako je Modrić najmlađi strijelac Hrvatske na EP-ima. Na EURO-u 2008. protiv Austrije je zabio gol s 22 godine i 273 dana.

Svakako najviše izgleda za nagradu ima pogodak češkog napadača Patrika Schicka koji je Česima u prvom kolu skupine D zabio s centra. Česi su u 52. minuti presjekli loptu, te jurnuli u kontru, a Schick je pucao sa sredine igrališta prebacivši neopreznog vratara Davida Marshalla.

Među kandidatima za nagradu su i Cristiano Ronaldo, Kevin De Bruyne, Paul Pogba, Lorenzo Insigne, Federico Chiesa, Alvaro Morata, Mikkel Damsgaard i Andrij Jarmolenko.