Mladi Vatreni nisu nastavili pobjednički niz, Austrija ostala neporažena

Idući nastup Bišćanova ekipa imat će 29. ožujka protiv Finske ponovo u Varaždinu
Hrvatska i Austrija igraju kvalifikacijsku utakmicu U-21 za EP 2023. godine Marko Jurinec/PIXSELL

Nakon šest uzastopnih pobjeda, hrvatska nogometna U-21 reprezentacija u Varaždinu je odigrala 0:0 protiv Austrije u okviru kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Hrvatska je ovim rezultatom zadržala prvo mjesto na skupini, trenutačno ima četiri boda više od drugoplasirane Norveške koja ima utakmicu manje.

Odabranici izbornika Igora Bišćana su u prvom susretu ovih reprezentacija na gostovanju u Riedu slavili s 3-1, no ovoga puta nisu uspjeli probiti austrijsku obranu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u skromnoj igri s obje strane, a u prvih 45 minuta vidjeli smo tek jedan udarac. U 13. minuti pucao je Josip Šutalo, ali bez veće opasnosti. U drugom dijelu igralo se nešto aktivnije, ali nije bilo promjene rezultata.

Najbliže golu mlada hrvatska vrsta je bila u 80. minuti kada je Ante Palaversa pogodio gredu. Dvije minute kasnije Lukas Kačavenda je dobio crveni karton. Napadač Lokomotive je prvo napravio prekršaj, a onda je prigovorio sucu koji mu je pokazao drugi žuti karton i poslao na “hlađenje”.