Uvjerljiva pobjeda za kraj prvog dijela

Mladi hrvatski rukometaši s prvog mjesta idu u drugi krug

Izborni Andrija Nikolić koji je donedavno sjedio na klupi Gorice, te aktualni članovi kluba Jakov Dujić, Rok Malin
SP7_6058-1068×712 Sasa Pahic Szabo / kolektiff

Hrvatska rukometna juniorska reprezentacija uvjerljivo je svladala SAD s 48-23 u 3. kolu skupine A Svjetskog prvenstva koje se igra u Njemačkoj i Grčkoj.

Mladi hrvatski rukometaši su ovom pobjedom osvojili prvo mjesto u skupini i u drugi krug natjecanja prenijeli dva boda nakon što je u drugom susretu Francuska pobijedila Poljsku sa 37-33. Hrvatska je na koncu osvojila prvo mjesto u skupini s pet bodova, Francuska je druga sa četiri boda, Poljska ima tri, a SAD je na nuli.

Kao što se i moglo očekivati, Hrvatska je lako i s golemom razlikom slavila protiv SAD-a. Čak 13 naših igrača upisalo se među strijelce. Najbolji je bio Ivan Barbić sa deset pogodaka iz 10 pokušaja, dok je Zlatko Raužan zabio šest golova.

U drugom krugu Hrvatska i Francuska će igrati u I skupini s Njemačkom i Tunisom, a Nijemci su kao i naši rukometaši prenijeli dva boda. Sutra je slobodan dan za našu reprezentaciju. Nastavak natjecanja je u nedjelju 25. lipnja, kada hrvatske rukometaše očekuje Tunis. Obje utakmice drugog kruga igrat ćemo u Magdeburgu.