Miro Jurkić srebrni, a Eugen Karakaš brončani na Europskom taekwondo prvenstvu

Na Europskom taekwondo prvenstvu za kadete koje se održava u Sarajevu, članovi Taekwondo kluba Zaprešić ostvarili su značajne uspjehe
Kadetsko Europe 2020 postolje

Na Europskom taekwondo prvenstvu za kadete u borbama (uzrast 12 do 14 godina), koje se održava u Sarajevu, članovi Taekwondo kluba Zaprešić ostvarili su značajne uspjehe.

Miro Jurkić je osvojio srebrnu medalju u kategoriji do 57 kilograma, dok je Eugen Karakaš osvojio brončanu kolajnu u kategoriji do 65 kilograma. Njihov uspjeh na Europskom prvenstvu je pomogao je i zaprešićki reprezentativni trener Dražen Kasulan.

-Čestitamo sportašima i treneru što su se nametnuli u jakoj konkurenciji te pronosili ime Zaprešića i Hrvatske, poručuju iz TK Zaprešić.

U godini kad je otkazano održavanje uživo Svjetskog taekwondo prvenstva u formama održano je online natjecanje. Sudjelovalo je 1.560 natjecatelja iz 98 zemalja svijeta, a juniorka TK Zaprešić Mihaela Ranogajec plasirala se u polufinale svoje kategorije. Tako je u konkurenciji 182 juniorki završila na 20 mjestu. Iz zaprešićkog kluba u reprezentaciji Hrvatske u formama još su nastupili Marin Hlad, Bea Ostrihon i Fani Pleša, a sve pod budnim okom reprezentativnog trenera Slobodana Poturice.