Euro U17

Minimalni poraz Hrvatske od Engleske

Engleska U17 jedini pogodak postigla je već u osmoj minuti kada je hrvatsku mrežu pogodio Nwaneri
Zagreb: 16. međunarodni turnir Mladen Ramljak, Hrvatska – Eintracht Frankfurt Luka Stanzl/PIXSELL

Mladi hrvatski nogometaši do 17 godina porazom su otvorili nastup u skupini D na Europskom prvenstvu u Mađarskoj. Bolji od njih bili su vršnjaci Engleske s minimalnih 1-0.

Engleska U17 jedini pogodak postigla je već u osmoj minuti kada je hrvatsku mrežu pogodio Nwaneri. Mladi Englezi su mogli povećati vodstvo krajem prvog dijela, ali je jedanaesterac Goldinga u 41. minuti obranio hrvatski vratar Jan Hlapčić.

U nastavku se igralo ravnopravno, no mladi Hrvati nisu uspjeli doći do izjednačenja. Najbolju šansu propustio je Rimac koji je u 89. minuti, iskosa, pogodio gredu. U nadoknadi je Živković mogao bolje reagirati u dobroj situaciji, ali je pucao pored vrata.

U drugom susretu prvog kola ove skupine Švicarska U17 je pobijedila Nizozemsku U17 s 2-0.

U drugom kolu mladi hrvatski nogometaši igraju protiv Švicarske, 21. svibnja s početkom u 16.30 sati, dok posljednju utakmicu u skupini igraju protiv Nizozemske. Taj je dvoboj na rasporedu 24. svibnja od 15 sati.