Miljenko Vučić zlatni, a Jelena Vuković srebrna na Europskom paraatletskom prvenstvu

Vučić je do zlata došao daljinom od 13.25 metara, dok je Vuković zlato izmaknulo doslovce za dlaku
miljenko vučić Igor Kralj/PIXSELL

Drugog dana natjecanja u poljskom Bydgoszczu na 7. Europskom paraatletskom prvenstvu  zlatnu medalju osvojio je Miljenko Vučić u bacanju kugle, a u istoj disciplini Jelena Vuković je osvojila srebro.

Ogulinac Miljenko Vučić, član AKOSI Odiseja iz Kutine, do zlata je došao daljinom od 13.25 metara.

– Ovo je moja prva europska zlatna medalja i to nakon srebra i bronce. Samim rezultatom baš nisam zadovoljan, nekako sam u početku bio malo rezerviran. Nastavit ćemo se naporno pripremati za paraolimpijske igre u Tokiju, zaključio je Miljenko Vučić.

Puljanka Jelena Vuković osvojila je srebro u kugli svoje kategorije s daljinom od 7.05 metara, a europska prvakinja je Čehinja Miroslava Obrova (7.06).