Matea Jelić, Ivan Šapina i Bruna Vuletić u Meksiku ostali bez medalja

Trećeg dana svjetskog prvenstva na tatami izlaze Bruna Duvančić i Leon Glasnović
taekwondo Hrvatski taekwondo savez

Dugoga dana Svjetskog taekwondo prvenstva u meksičkoj Guadalajari hrvatski predstavnici Matea Jelić, Ivan Šapina i Bruna Vuletić mogli su i do tri odličja, ali su na koncu na dramatičan način ostali bez ijednoga.

Olimpijska pobjednica i europska prvakinja Matea Jelić zaustavljena je još jednom u borbi za odličje na svjetskim smotrama, i ovog puta kao i posljednja dva puta u drami posljednjih nekoliko sekundi. Matea je u kategoriji do 67 kilograma bila slobodna u prvom kolu, u drugom je pobijedila s ukupnih 8-0 Uzbekistanku Ozodu Sobirjonovu da bi u osmini finala slavila i protiv Čileanke Claudije Gallardo s novih 2-0 u rundama. Četvrtfinalni meč bio je klasik na velikim smotrama, repriza četvrtfinala posljednjih olimpijskih igara i posljednjeg svjetskog prvenstva između Matee i Brazilke Milene Titoneli. Konačni rezultat po rundama bio je 3-3, 4-4 i 4-4, ali je prednost u rundama otišla Brazilki te je s 2-1 ostavila Jelić bez odličja.

Olimpijac i aktualni prvak Europe do 87 kilograma Ivan Šapina je kao drugi nositelj vjerovao u obranu svjetske medalje iz Manchestera 2019. godine. Turnir u Mexicu je otvorio odlično pobjedom protiv Emamija Mohammada s 5-0 i 8-3 po rundama. Ždrijeb ga je međutim već u osmini finala namjerio na odličnog Kineza Mingkuana Menga koji je slavio s 2-1 u rundama i otišao do finala svjetskog prvenstva.

Od kasnije finalistice svjetskog prvenstva poražena je u osmini finala i Bruna Vuletić u kategoriji do 62 kilograma, a ona je kao i Šapina branila aktualnu svjetsku broncu iz 2019. godine. Bruna je u prvom kolu bila slobodna, u drugom je slavila protiv Šveđanke Tindre Andersson 1-0 i 6-0 po rundama da bi u osmini finala s tijesnih 0-0, 4-3 i 0-1 ostala bez prilike boriti se za medalju. Grkinja Theopoula Sarvanaki otišla je dalje i stigla do srebra na svijetu.

Trećeg dana svjetskog prvenstva na tatami izlaze Bruna Duvančić do 49 kilograma i Leon Glasnović do 68 kilograma.