Martić i Rogers zaustavljene u drugom kolu US Opena

Porazile su ih Kanađanke Gabriele Dabrowski i Brazilke Luise Stefani s 4-6, 7-6 (5), 6-7 (3) nakon 2 sata i 26 minuta igre
petra martić Hrvatski teniski savez

Petra Martić i njena partnerica Amerikanka Shelby Rogers poražene su sinoć u drugom kolu parova na US Openu od petih nositeljica Kanađanke Gabriele Dabrowski i Brazilke Luise Stefani s 4-6, 7-6 (5), 6-7 (3) nakon 2 sata i 26 minuta igre.

U prvom setu Martić i Rogers su dva puta zaredom izgubile servis što je njihovim protivnicama donijelo vodstvo 5-1. Iako su vratile jedan break to nije bilo dovoljno, pa Dabrowski i Stefani dobijaju prvi set.

Na početku drugog seta hrvatsko-američki opet gubi servis, ali ga uspijeva vratiti i poravnati na 2-2. Nakon toga Martić i Rogers više nisu imali prilika za oduzimanje servisa, ali Dabrowski i Stefani jesu. No, Martić i Rogers su spasile tri break lopte u devetom gemu i jednu u jedanaestom te je set otišao u tie-break. Tu su se bolje snašle Martić i Rogers i meč je otišao u treći set.

U odlučujućem setu hrvatsko-američki par imao je prilike za oduzimanje servisa trećem i petom gemu, ali ih nisu uspjele realizirati, pa je o meču ponovno odlučivao tie-break, kojeg su dobile Dabrowski i Stefani i plasirale se u treće kolo.

Prije toga u drugom kolu Zagrepčanka Darija Jurak i slovenska tenisačica Andreja Klepač sa 6-1, 6-2 svladale su Ruskinju Dariju Kasatkinu i Estonku Anett Kontaveit te ih u osmini finala čekaju 11. nositeljice, 17-godišnja Coco Gauff i 19-godišnja Catherine McNally.