Marko Skender 57. u “kraljevskoj” disciplini

Ovo je najbolji Skenderov plasman u Pekingu
marko skender Jaki Franja/PIXSELL

Rus Aleksandar Bolšunov osvojio je naslov olimpijskog pobjednika u maratonu u skijaškom trčanju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu, dok je hrvatski predstavnik Marko Skender zauzeo 57. mjesto.

Posljednja utrka programa nordijaca u Pekingu, “kraljevska” disciplina, zbog loših je vremenskih uvjeta skraćena s 50 na ukupno 28.4 kilometara, a do svog trećeg zlata u Pekingu, Bolšunov je stigao u vremenu od 1:11:32.7 sati.

Marko Skender je nastup na svojim prvim Zimskim olimpijskim igrama okončao 57. mjestom s 19:01.8 minuta zaostatka za Bolšunovim, slabiji od njega bili su Brazilac Manex Silva i Grk Apostolos Angelis. Ovo je najbolji Skenderov plasman u Pekingu, u sprintu je bio 69., dok je u utrci na 15 kilometara zauzeo 85. mjesto.