Lucijana Lukšić u Limassolu osvojila dva zlata, srebro i bronca

U konkurenciji natjecatelja iz 15 zemalja u ukupnom poretku plivači su bili drugi, a plivačice treće
plivanje

Mladi hrvatski plivači ostvarili su odlične rezultate na međunarodnim natjecanjima održanim proteklog vikenda u Limassolu i Kranju.

Mlađi juniori bili su u Limassolu te su u konkurenciji natjecatelja iz 15 zemalja u ukupnom poretku plivači bili drugi, a plivačice treće.

Lucijana Lukšić je u pojedinačnim disciplinama osvojila dvije zlatne medalje, u disciplinama 200 metara slobodno s rezultatom 2:04.57 minuta i 400 metara slobodno u vremenu 4:21.93, srebrnu medalju u disciplini 200 metara leđno s vremenom 2:20.45 i brončanu medalju u disciplini 100 metara leđno i rezultatom 1:05.33. Jana Pavalić je osvojila dvije srebrne medalje, na 100 metara slobodno u vremenu 57.83 i 100 metara leptir u vremenu 1:02.94.

U muškoj konkurenciji Vlaho Nednadić je osvojio dvije srebrne medalje u disciplinama 100 metara slobodno s rezultatom 52.56 i 200 metara slobodno s rezultatom 1:53.30. Toni Vrdoljak je u disciplini 200 metara prsno osvojio treće mjesto s rezultatom 2:23.10.

U štafetama su naše plivačice osvojile drugo mjesto u disciplini 4×200 metara slobodno s vremenom 8:40.77 u sastavu Lucijana Lukšić, Mia Hren, Petra Dumančić, Jana Pavalić. Zlatnu medalju su osvojile u štafeti 4×100 metara slobodno s vremenom 3:54.26 u sastavu Lucijana Lukšić, Jana Pavalić, Petra Mance, Mia Hren. Muška štafeta osvojila je srebrnu medalju u disciplini 4×100 metara mješovito s vremenom 3:54.51 u sastavu Vito Polanšćak, Toni Vrdoljak, Maro Miknić, Filip Gruica.

Na juniorskom natjecanju u Kranju Jere Hribar osvojio je brončanu medalju u disciplini 50 metara slobodno s vremenom 23.14, a Karlo Perčinić osvojio je srebrnu medalju na 200 metara slobodno s vremenom 1:50.99. Brončanu medalju osvojila je muška štafeta u disciplini 4×100 metara slobodno s vremenom 3:25.62 u sastavu Jere Hribar, Toni Dragoja, Hrvoje Tomić i Niko Janković.

– Iznimno sam sretan, zadovoljan i ponosan zbog otplivanih rezultata naših mlađih juniora i juniora. Natjecanje u Limassolu za mlađe juniore jedno je od najjačih međunarodnih natjecanje u Europi za njihovu dob i nama je pokazatelj da smo na dobrom putu prema  ostvarenju zadanih ciljeva. Sustav koji smo početkom plivačke sezone  postavili u Hrvatskom plivačkom savezu već sada pokazuje rezultate što nas posebno raduje jer nas ove godine očekuje Europsko juniorsko prvenstvo koje se održava u Bukureštu, izjavio je Domagoj Zajec izbornik hrvatske plivačke reprezentacije.