Lonja u lutriji jedanaesteraca prošla dalje

Novu nogometnu sezonu nogometaši Lonje otvorili su Kup utakmicom Nogometnog saveza Zagrebačke županije, u kojoj su u Lonjici ugostili bolje rangirani TOP iz Kerestinca. Nakon regularnih 1:1, prolazak dalje Lonjičaki su izborili u lutriji udaraca s jedanaest metara, gdje su svi domaći igrači bili sigurni, ostvarivši tako prolazak u daljnju rundu natjecanja.

Lonja je povela preko Maria Simonovića u 21. minuti, da bi gosti iz Kerestinca izjednačili u 48. preko Brune Hercigonje. Iako su domaći nogometaši imali inicijativu, nisu uspjeli do kraja susreta to kapitalizirati na pravi način pa se pristupili udarcima s jedanaest metara gdje su zadržali potrebnu mirnoću za pobjedu i dobru najavu nove sezone.

-Prvo poluvrijeme smo trebali riješiti tekmu, ali smo dosta promašili, da bi nam se to u nastavku obilo o glavu- kaže trener Igor Maksimović te naglašava.

-Veseli me brojnost naše ekipe. Ima nas puno, a još kad se vrati ozlijeđeni Kristijan Postružin bit će to dobro- za kraj će Maksimović.

Nakon uspješno odrađene obaveze u Kupu, nogometaši Lonje se okreću prvenstvu koje u nedjelju otvaraju utakmicom protiv Naftaš Ivanića.