Lonja pobjedom otvorila prvenstvo

U prvom kolu u Lonjicu je stigao Naftaš Ivanić, klub bogate povijesti koji se može podičiti slavljem protiv Dinama kojeg su porazili s 3:2 u Kupu Hrvatske. No, kontra Lonje nisu uspjeli doći do bodva, tako da nepobjedivost Lonje na domaćem terenu traje i dalje.

Domaći igrači agresivno su ušli u susret, a to im je u 20. minuti donijelo prednost kada je Simonović na asistenciju Ivoša matirao gostujućeg vratara. Pokušavali su gosti nakon toga stići do izjednačenja, no domaći vratar Mandić bio je na visini zadatka. U drugom dijelu Lonja, preko Starčevića u 60. minuti podebljava vodstvo za veliko slavlje na klupi, ali i u gledateljstvu.

U 80. minuti gosti preko Joveša smanjuju na 2:1, da bi Forgač ponovno Lonjičakima donio dva pogotka prednosti za mirnu završnicu, u kojoj je Naftaš Ivanić u sudačkoj nadoknadi preko Radoša uspio tek ublažiti poraz.

-Razbili smo prokletstvo prvog kola, jer već dugo nismo upisali pobjedu na startu. Pojačanja koja smo doveli pokazala su se jako dobrim, tako da nam je Starčević odmah zaradio epitet igrača utakmice. Idemo utakmicu po utakmicu,nebitno je tko je s druge strane,jer mi u svakoj tekmi želimo pobijediti. Međutim bez pritiska i imperativa, uživamo u trećem poluvremenu i to želimo zadržati i na tome rasti- kazao je zadovoljni trener Lonje Igor Maksimović.