Lonja bez poteškoća svladala Brcko

Po odličnom vremenu i pred više od 200 gledatelja Lonja je u susjedskom derbiju pobijedila goste iz Brckovljana, momčad Brcka. Obje momčadi visoko su plasirane i igralo se za prestiž, a i za odmak sredini tablice. Bolju igru tijekom svih devedeset minuta domaći su igrači okrunili pobjedom od 3:1.

Od prve minute igrači trenera Igora Maksimovića započeli su opsjedati gostujući gol, a na prvi se pogodak čekalo do 14. minute kada je Simonović zakucao loptu pod gredu za veliko slavlje Lonjičana. Na odmor su nogometaši Lonjičani otišli s dva gola prednosti zahvaljujući zgoditku Oroza u 28. minuti susreta.

Situacija se nije promijenila niti u nastavku susreta jer već u 54. minuti Lonja je zahvaljujući Kahlini imala vodstvo od 3:0. Redale su se nakon toga i dalje prilike pred gostujući vratima, no igrači Lonje nisu došli do novog zgoditka, već je Brcko preko Šižgore došlo do počasnog zgoditka kojim su ublažili poraz.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA, 20. KOLO
NK LONJA – NK BRCKO 3:1 (2:0)
STRIJELCI: 1:0 Simonović (14), 2:0 Oroz (28), 3:0 Kahlina (54), 3:1 Šižgora (64)
NK LONJA: Caput, Kahlina, Piskač, Ivoš, Oroz, Šumić, MN Forgač (od 56. Barišić), Simonović (od 67. Baček), Postružin (od 84. Filić), Solarić, Hmelina. TRENER: Igor Maksimović
NK BRCKO: Balija, Tandara, Petrušić, Dominić, Pavlić (od 63. Jerković), Jureta, Perić (od 76. Tafilović), Mušanović, Vešligaj (od 36. Šižgora), Cindrić, Hodžić.