Zagrebački sastav šesti četvrtfinalist

Lokomotiva u Vukovaru do četvrtfinala Kupa

Trećeplasirana momčad Prve nogometne lige pokazala se tvrdnim suparnikom za Lokomotivu, ali je momčad Silvija Čabraje ipak uspjela opravdati ulogu favorita i slaviti na teškom gostovanju i na teškom terenu za igru
Vukovar i Lokomotiva sastali se u osmini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa Davor Javorovic/PIXSELL

Nogometaši Lokomotive pobijedili su na stadionu Borovo naselje domaću momčad Vukovar 1991 s 2-1 i tako postali šesta momčad koja se plasirala u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa.

Lokomotiva je povela u 40. minuti pogotkom Roberta Mudražije koji je udarcem iz kaznenog prostora svladao domaćeg vratara Ivana Mandića, nakon ubačaja Duje Čopa. No, zagrebačka momčad je u prednosti bila samo četiri minute, kad je njemački napadač Toerles Knoell primio loptu u kaznenom prostoru i s braničem Lokomotive na leđima s oko pet metara uspio svladati Zvonimira Šubarića.

Nakon nekoliko propuštenih prilika na obje strane, konačnih 2-1 za Lokomotivu postavio je Vladan Bubanja u 80. minuti. Duje Čop je pucao, vratar Mandić loše reagirao i odbilo loptu ravno na nogu Bubanje koji je lakoćom postigao pobjednički pogodak.

Prije Lokomotive plasman u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa izborili su Hajduk, Rudeš, Osijek, Dinamo i Gorica.