Lokomotiva kroji prvenstvo

Lokomotiva “sredila ” Rijeku i skinula ju s trona

Dinamo na Rujevicu u nedjelju dolazi kao vodeći sastav SuperSport HNL-a
NK Lokomotiva i HNK Rijeka sastali se u 32. kolu SuperSport HNL-a Sanjin Strukic/PIXSELL

Lokomotiva kroji prvenstvo. Nakon što su na startu proljetnog dijela prvenstva na Maksimiru šokirali Dinamo, a prije mjesec i pol dana Hajduk, Lokosi su večeras u Kranjčevićevoj ulici napravili još jedan veliki skalp. Pobjedom protiv Rijeke, Lokomotiva je ostala u utrci za četvrto mjesto, dok su na tron po prvi puta ove sezone instalirali Dinamo koji u nedjelju gostuju na Rujevici.

Igrači trenera Silvija Čabraje u potpunosti su nadigrali Rijeku i slavila s 3:1 nastavivši tako borbu s Osijekom za četvrto mjesto i europsku ulaznicu. Osječani su trenutno u maloj prednosti, jer imaju bod prednosti.

Lokomotiva je dva pogotka postigla krajem prvog dijela, strijelci su bili Robert Mudražija u 37. i Marin Šotiček u 43. minuti. Jorge Obregon u 67. donio je nadu Riječanima koji su potom krenuli po izjednačenje. Najbliže su došli nakon udarca Pjace. U sudačkoj nadoknadi Lokomotivi je poništen i drugi zgoditak u ovoj utakmici, da bi sudbinu Riječana drugim golom u šestoj minuti sudačke nadoknade zapečatio Šotiček.