Novi uspjeh HR karatea

Lena Stojković i Anđelo Kvesić zlatni na Europskim igrama

Kvesić još jednom pokazao da je najbolji
Zagreb: Karatisti Ivan i Anđelo Kvesić vratili se iz Tokija Zeljko Hladika/PIXSELL

Četvrtog dana natjecanja na Europskim igrama u Poljskoj, Hrvatska je stigla do prvih medalja i to dva zlata.

Hrvatska tekvondašica Lena Stojković osvojila je zlatnu medalju u kategoriji do 46 kilograma, dok je nešto ranije hrvatski karataš Anđelo Kvesić osvojio zlatnu medalju u kategoriji iznad 84 kg.

Dvostruka svjetska i europska prvakinja u tekvondou Splićanka Lena Stojković nastavila je svoju dominaciju i na Europskim igrama u Krakovu. U prvom izlasku na tatami u kategoriji do 46 kg bila je bolja od Mađarice Hanne Csaki u dvije runde (10-0, 14-6), da bi u četvrtfinalu svladala Britanku Phoenix Faith Goodman s 2-0 (4-1, 10-5) te tako osigurala borbu za novo odličje. U polufinalu je nadmašila Cipranku Kyriaki Kouttouki ponovno u dvije runde (11-3, 17-7), a potom je u finalu slavila protiv Talijanke Sofije Zampetti s 2-0 (17-4, 14-10). Novi je to veliki uspjeh 21-godišnje članice splitskog Marjana koja je dvostruka svjetska (2023, 2022) i dvostruka europska prvakinja (2022, 2021).

Sjajan dan hrvatskog sporta u Poljskoj upotpunio je karataš Anđelo Kvesić osvojivši zlatnu medalju u kategoriji iznad 84 kg. Europski prvak je u finalu pobijedio Turčina Fatiha Sena s 5-0. Bila je to njegova druga pobjeda protiv turskog borca nakon što ga je dobio u skupini s 5-3. Kvesić je na putu do prvog hrvatskog zlata u Poljskoj stigao s pet uvjerljivih pobjeda. U skupini je porazio Grka Michaila Tzanosa (4-1), potom Fatiha Sena s 5-3, dok Poljak Maciej Gebka nakon 30 sekundi više nije mogao nastaviti borbu i bio je prisiljen na predaju. U polufinalu je Kvesić bio bolji i od Asimana Gurbanlija iz Azerbajdžana s 5-3, a zatim je u finalu još jednom porazio Sena.