Kustošija otkinula Gorici dva boda, Dinamo II na +5

Drugoligaši su jučer odradili drugo proljetno kolo, koje je proteklo u dominaciji domaćina koji su ostvarili četi pobjede, dok su dva susreta završila podjelom bodova.

Vodeći Dinamo II s minimalnih 1:0 svladao je na Hitrec-Kacijanu, Hrvatski dragovoljac kojem je presudio Ivan Božić u 75. minuti. Kako HNK Gorica nije uspjela svladati posljednjeplasiranu Kustošiju, sastav iz Maksimira pred Turopoljcima sada ima pet bodova prednosti. Susret odigran na Kustošiji završio je podjelom bodova 1:1. Domaćini su poveli preko Kristijana Lovrića u 13. minuti, a izjednačenje Gorici donio je Astafei u 60. minuti pogotkom iz kaznenog udarca. Najstrožu kaznu imala je i domaća momčad, no udarac Matea Topića neutralizirao je vratar Gorice Kristijan Kahlina.

Svladavši Lučko, Sesvete su stigle do treće pozicije s bodom manje od drugoplasirane Gorice. U susretu protiv sastava s naplatnih kućica, Sesvećani su slavili s 2:0 zgodicima Ivana Mamuta i Dine Kluka.

Derbi susret 21. kola odigran je u Varaždinu gdje je istoimeni domaćin ugosti Dugopolje. Nakon startne pobjede protiv Solina, Varaždinci su srušili još jednog dalmatinskog predstavnika. Za minimalno slavlje strijelac je u 45. minuti bio Domagoj Drožđek. Jedan pogodak, onaj Ivana Delića bio je dovoljan i drugoj momčadi Hajduka koja je s 1:0 svladala Solin. U susretu između Šibenika i Novigrada nije bilo pobjednika, nakon devedeset minuta igre rezultat je bio 1:1.

U posljednjem kolu druge dionice prvenstva u subotu od 15,30 igraju; Varaždin-Hajduk II, Solin-Kustošija, Lučko-Dinamo II i Hrvatski dragovoljac-Šibenik, dok u nedjelju u istom terminu igraju; HNK Gorica-Sesvete te Novigrad-Dugopolje.