Košarkašice Hrvatske uvjerljivo do osmine finala

Za plasman u četvrtfinale Hrvatice će već sutra igrati protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine
9

Hrvatske košarkašice plasirale su se u osminu finala Europskog prvenstva koje se odigrava u Strasbourgu i Valenciji, uvjerljivo svladavši reprezentaciju Češke s 84-56 u utakmici posljednjeg, trećeg kola u skupini D. Tom je pobjedom Hrvatska osvojila treće mjesto u skupini i za plasman u četvrtfinale će već sutra igrati protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine koja je osvojila drugo mjesto u skupini C nakon što jedanas poražena od Slovenije s 91-81.

Hrvatske košarkašice ključnu su prednost napravile u sjajno odigranoj trećoj četvrtini (30-12) u kojoj su gotovo do polovice tog dijela držale Čehinje na samo jednom poenu. Takav rasplet je omogućio izborniku Stipi Braliću da svoje najbolje igračice odmara u posljednjoj četvrtini u kojoj su priliku dobile košarkašice s manjom minutažom.

Hrvatsku su do uvjerljive pobjede predvodile Ivana Dojkić s 24 koša i sedam asistencija, Iva Slonjšak s 18 poena, Ivana Tikvić sa 17 koševa i osam skokova te Ana-Marija Begić s 13 poena i 10 skokova.