Košarkašice Hrvatske ostale bez plasmana u četvrtfinale Europskog prvenstva

Reprezenattivke BiH-a tricama su u posljednjoj četvrtini "srušile" hrvatske snove
trica FIBA

Hrvatske košarkašice ostale su bez plasmana u četvrtfinale Europskog prvenstva od kojeg su se oprostile porazom u osmini finala od reprezentacije Bosne i Hercegovine koja je slavila s 80-69 u utakmici odigranoj u Strasbourgu.

Hrvatsku je u ovom dvoboju izdao šut, pogotovo u drugom poluvremenu, što su bosansko-hercegovačke reprezentativke predvođene naturaliziranom Amerikankom Jonquel Jones iskoristile i pretvorile u uvjerljivu pobjedu u zadnjoj četvrtini.

Hrvatska je iz igre imala 32,8% uspješnosti te pogodila devet trica iz 29 pokušaja. Dok je taj šut bio na 40%, Hrvatska je u drugoj četvrtini imala i osam koševa prednosti (29-21). No, kad je napad stao, a i obrana postala nedovoljno čvrsta, suparnice su došle do preokreta i plasmana u četvrtfinale u kojem ih u srijedu čeka Francuska.

Ivana Dojkić je ubacila 22 koša uz sedam skokova. Iva Slonjšak je postigla 14 poena, a Ana-Marija Begić spojila 11 koševa i devet skokova. Kod pobjednica je najbolja bila Jones s 24 poena i 17 skokova. Nikolina Babić je ubacila 16, a Miljana Džombeta 14 koševa.