KORAK PREMA NASLOVU: Podravka Vegeta bolja od Lokomotive, kojoj nije pomoglo niti 11 pogodaka Larisse Kalaus

U najvećem derbiju hrvatskog ženskog rukometa Podravka Vegeta je u Koprivnici pobijedila Lokomotivu s 32-29
1Q7A4520-1170×650 ŽRK Podravka

U najvećem derbiju hrvatskog ženskog rukometa Podravka Vegeta je u Koprivnici pobijedila Lokomotivu s 32-29 i napravila veliki korak prema novom naslovu prvakinja. Za Podravku je to bila 12 pobjeda u isto toliko susreta, dok je Lokomotiva doživjela drugi poraz ove sezone uz 12 pobjeda.

Lokomotiva je bolje otvorila susret. Lokosice su u šestoj minuti povele s dva gola razlike (4-2). Podravka je okrenula rezultat u svoju korist (7-6), a potom stigla i do +3 (12-9). Ipak, na poluvrijeme se otišlo sa 17-16 za ekipu Zlatana Saračevića.

Podravka je s dva pogotka na početku drugog dijela ponovo otišla na plus tri. Međutim, Lokomotiva je u 36. minuti uspjela izjednačiti na 19-19, a zatim su djevojke Nenada Šoštarića s dva uzastopna gola stigle do vodstva 21-19. No, domaće igračice su pronašle izlaz iz mini krize i u nastavku susreta zaigrale su daleko bolje.

Podravka je na ulazu u zadnjih 10 minuta imala dva gola viška, a u 54. minuti ima velikih plus četiri (29-25). Do kraja susreta domaće igračice su bez većih poteškoća održale prednost i na koncu zasluženo slavile.

S deset pogodaka Lamprini Tsakalou bila je najbolja u redovima Podravke, dok je Azenaide Carlos dodala šest golova. Larissa Kalus s 11 golova bila je najefikasnija kod Lokomotive.