KATASTROFA GORICE NA POLJUDU – Gorica doživjela najteži prvoligaški poraz

Hajduk je Goricu isprašio kući sa 6:0
PXL_220220_28093790

Nogometaši Hajduka u susretu su 23. kola Prve HNL na Poljudu deklasirao Goricu sa 6-0. Dvostruki strijelci za splitski sastav bili su Jairo i Caktaš, dok su po jednom mrežu Gorice zatresli Eduok i Kreković koji je i otvorio golijadu.

Hajduk je u vodstvo stigao u 10. minuti nakon što je Caktaš izbjegao zaleđe i sjurio se po lijevom krilu do kaznenog prostora gostiju. Potom je proigrao nečuvanog Krekovića kojemu nije bilo teško postići svoj prvi pogodak za Hajduk u službenim utakmicama. Po završetku akcije linijski je sudac označio kako je pogotku prethodilo zaleđe, ali provjera putem VAR-a ga je demantirala.

Na 2-0 povisio je Jairo koji se u 35. minuti izborio za jednu loptu na sredini igrališta i sam krenuo prema Kahlini te ga rutinski svladao. Najljepšu akciju na utakmici domaći su izveli četiri minute potom, Jairo je u samom kutu igrališta petom iz igre izbacio dva igrača Gorice i proigrao Tahiraja koji je zatim provukao loptu kroz noge jednom gostujućem braniču i poslao prizemnu loptu na prvu vratnicu gdje je najbrže reagirao Caktaš i pogodio za 3-0.

Već u drugoj minuti nastavka bilo je 4-0, Tahiraj je dubinskom loptom proigrao Jaira, ovaj je s gol-aut linije vratio loptu u srce kaznenog prostora gdje je natrčao Caktaš i ponovno svladao Kahlinu. Na 5-0 povisio je Jairo s bijele točke u 56. minuti, prethodno je Kalik nepropisno zaustavio Ismajlija, dok je konačnih 6-0 postavio Eduok u 80. minuti nakon velike pogreške vratara Gorice.

Drugi Hajduk sada ima 44 boda, šest više uz utakmicu više od trećeg Osijeka i četvrte Rijeke koji igraju međusobno od 17.30 sati, dok je Gorica, kojoj je ovo najteži poraz otkako se natječe u prvoj ligi, ostala šesta s 31 bodom.