Podravka je ostavila Dugoselke na -19

Katastrofa dugoselskih rukometašica u Koprivnici

Bila je to jednosmjerna ulica od samog početka
185A5828 Hrvatski rukometni savez

Lani su rukometašice Dugog Sela ’55 pobjedom u Koprivnici gurnule naslov državnih prvakinja u ruke Lokomotive. Ove sezone Dugoselke nisu ozbiljnije ugrozile sastav Podravka Vegete. Nakon -10 (21:31) u Dugom Selu, na gostovanju u Podravini dugoselske rukometašice upisale su jedan od najtežih poraza. Domaća ekipa na kraju je slavila s 32:13.

Samo prvih desetak minuta bilo je neizvjesnosti u tom susretu. Onda je Podravka u samo sedam minuta napravila seriju od 6:1, i otišla na velikih šest pogodaka razlike (9:3). Ipak, sredinom prvoga dijela, Dugoselke su uspjele uhvatiti solidan ritam i u jednom trenutku stigle su na minus pet, uz napad. No, nisu ga iskoristile i Podravka je odgovorila silovitim nizom od 6:2 i na predah otišla s devet pogodaka viška (18:9).

Ništa se dakako, nije promijenilo u drugom poluvremenu. Prednost domaćina stalno je rasla, bez obzira na to što je trener Ivica Obrvan rotirao cijelu ekipu. Kakvu je obranu igrala Podravka Vegeta, najbolje svjedoči podatak da su gošće u drugom dijelu postigle samo četiri pogotka.

Sa šest pogodaka najučinkovitija u redovima Podravke bila je Dugoselka Katja Vuković, dok su po tri gola za Dugo Selo ’55 postigle Jelena Pilić i Kristina Svetec.