Juniori Andrije Nikolića dobro startali u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo

Uz izbornika Nikolića, u sastavu su i trojica Goričana vratar vratar Mislav Turčić, Rok Malin, Jakov Dujić i Adam Šalić
PHOTO-2023-01-06-18-46-12-1068×801 Hrvatski rukometni savez

Hrvatska muška juniorska reprezentacija pobjedom protiv Izraela 36:25 počela je kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo koje će se od 20. lipnja do 2. srpnja održati u Njemačkoj i Grčkoj.

Izrael je nešto malo bolje otvorio susret i vodio u uvodnim minutama, no naši mladići su to brzo stigli i preuzeli kontrolu nad igrom i rezultatom. S dvije serije od po tri pogotka, od minus jedan lagano su u 14. minuti odjurili na +4 (10:6). I kad se očekivalo da nastave u tom ritmu, došlo je do male krize. Sedam minuta prije predaha, Izrael je stigao do izjednačenja 12:12. Tada je hrvatski izbornik, Andrija Nikolić minutom predaha uspio primiriti našu izabranu vrstu pa je Hrvatska na predah odnijela četiri pogotka viška (18:14).

Već po tih prvih 30. minuta vidjelo se da je Hrvatska kvalitetniji sastav. I to su naši mladići pokazali u drugom dijelu. Odlično su odigrali prvih desetak minuta nastavka, pobjegli na šest razlike (26:20) i bez većih poteškoća stigli do prve pobjede. Najveća prednost naše reprezentacije bila je +11 (33:22).

Odličan je na vratima bio Matej Mandić, koji se čak upisao i u strijelce, koje je predvodio Ivan Barbić s osam pogodaka. Šest je pridodao Marin Božičević, a pet Petar Lulić.