Jere Hribar svjetski juniorski viceprvak na 100 metara slobodno

Mladom Splićaninu je ovo druga medalja na ovom prvenstvu nakon što je osvojio broncu na 50 slobodno
plivanje

Mladi hrvatski plivač Jere Hribar osvojio je srebrnu medalju na 100 metara slobodno na Svjetskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Limi, dok je Jana Pavalić bila četvrta na 50 metara slobodno.

Hribar je u finalu bio drugi s rezultatom 49.37 nakon što je u kvalifikacijama bio treći s rezultatom 50.12. Pobijedio je Rumunj David Popovici s 47.13, dok je treći bio Cipranin Nikolas Antoniu s 49.91. Mladom Splićaninu je ovo druga medalja na ovom prvenstvu nakon što je osvojio broncu na 50 slobodno.

Jana Pavalić nakon zlatne medalje na 50 leptir nije uspjela stati na postolje na 50 slobodno. Mlada hrvatska plivačica iz Gornje Stubice u cilj je stigla četvrta (25.62), a brončana medalja pobjegla joj je za samo dvije stotinke.