Dinamo bez problema s Astanom

Jakirović nakon uvjerljive pobjede: Dečki su motivirani, svi žele pobjeđivati

Na Maksimiru su Modri protiv starih europskih znanaca s kojima su se već susreli ove sezone slavili s 5:1
Zagreb: Prva utakmica grupne faze UEFA Konferencijske lige, GNK Dinamo – Astana Luka Stanzl/PIXSELL

Dinamo je uvjerljivom pobjedom protiv Astana otvorio je natjecanje u skupini C Konferencijske lige. Na Maksimiru su Modri protiv starih europskih znanaca s kojima su se već susreli ove sezone slavili s 5:1.

-Čestitam dečkima na ozbiljnoj utakmici, nije bilo jednostavno. Da smo zabili gol odmah na počeku susreta bilo bi malo lakše. Dobro su se branili. Znali smo da moramo biti strpljivi. U poluvremenu smo se dogovorili da idemo po drugi gol, što nam je olakšalo. Nakon toga smo kontrolirali utakmicu. Volio bi da smo u defenzivi bili malo čvršći- kazao je Dinamov strateg Sergej Jakirović.

Dinamo je prva dva gola zabio iz jedanaesteraca, a oba je sigurno realizirao Bruno Petković. Zanimljivo, Dinamov trener ne gleda izvođenje kaznenih udaraca.

-Kada sam igrao izvodio sam jedanaesterce, ali sada ih ne mogu gledati. Pogotovo one iz Osijeka. To mi je stresno. Vjerujem izvođačima, nisam praznovjeran, ali to mi je postala neka moja tradicija.

Prokomentirao je i sjajan gol Marka Bulata iz slobodnog udarca.

-Marko sjajno izvodi prekide, dopuštam igračima da se dogovore. Nema ovdje ega, svi su podređeni momčadi i tko se bolje osjeća taj puca- naglasio je.

Jakirović se osvrnuo i na igru obrane.

-Volio bi da smo čvršći i gušći. Ovdje sam mjesec dana, nemamo vremena niti za trening. Sve ćemo dobro analizirati i pokazati i u budućnosti poraditi na tome.

Jakirović je naglasio kako su veliki obol pobjedi donijeli i igrači s klupe.

-Vrlo je važno kako završimo utakmice. Trudimo se da svi imaju minutažu, imam puno utakmica i svaki je igrač važan. Dobro smo mijenjali, dečki koji su ušli bili su kvalitetni, to je dobro za momčad.

Poručio je kako je nakon samo jedne odigrane utakmice rano za prognoze.

-Još je radno za neke prognoze. Dečki su motivirani, svi žele pobjeđivati. Želimo grupnu fazu odigrati što bolje možemo, idemo utakmicu po utakmicu- poručio je na kraju.