IZBORNIK ŠOŠTARIĆ NAKON POVIJESNOG USPJEHA: Ponosan sam na sve cure

Čestitam svim curama i ponosan sam, hvala vam, kazao je presretni Šoštarić
Croatia vs Germany Stanko Gruden / kolektiff

Hrvatske rukometašice izborile su plasman u polufinale Europskog prvenstva u Danskoj nakon što su u susretu posljednjeg kola drugog kruga pobijedile Njemačku s 23-20.

Osim što su po prvi put u povijesti ušle u borbu za odličja, hrvatske rukometašice su ulaskom u polufinale izborile direktan plasman na Svjetsko prvenstvo 2021. godine.

-Od prvog dana treninga radile su i više nego odlično, toliko toga su uložile u sve to, željele su sve to. Čestitam svim i ponosan sam, hvala vam- kazao je presretni Šoštarić.

Hrvatsku su do fantastične pobjede predvodile Ana Debelić sa šest i Ćamila Mičijević s četiri gola, dok je vratarka Tea Pijević imala čak 16 obrana.

-Sretna sam i ponosna na ovu ekipu, pišemo hrvatsku povijest. Ova utakmica je bila od velikog značaja i za nas i za Njemačku. U prvom poluvremenu ćemo zaboraviti napad, a u drugom poluvremenu smo igrale sjajnu obranu. Sretna sam i ponosna, što drugo- izjavila je Pijević.