IVICA OBRVAN, trener PPD Zagreb: Zaslužili smo naslov

Aktualni hrvatski prvak iskoristio je prvu meč loptu i u Našicama proslavio naslov prvaka
Našice: PPD Zagreb osvojio 30. naslov prvaka Hrvatske Dubravka Petric/PIXSELL

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb po 30. put su postali prvaci Hrvatske nakon što su u Našicama pobijedili Nexe s 26-24 i u međusobnim susretima osvojili šest bodova potrebnih za titulu.

-Ova titula je apsolutno zaslužena, bila je ovo četvrta pobjeda u nizu protiv Nexea. Utakmicu smo kontrolirali od prve do 50. minute, imali smo šest razlike i napad za +7. Tada je došlo do malo opuštanja u paklenoj i vrućoj atmosferi. Ne sjećam se kada sam zadnji put sudjelovao u ovakvom ambijentu od navijanja i temperature- kazao je trener pobjedničkog sastava Ivica Obrvan.

Kada je Zagreb u posljednjih deset minuta ušao sa šest pogodaka prednosti činilo se kako je pitanje pobjednika riješeno. Međutim, uslijedila je drama. Nexe se čudesno vratio i serijom 5-0 stigao na gol zaostatka pet minuta do kraja (23-24) i utakmica je razriješena nakon neizvjesne završnice.

-Utakmica se na kraju malo zakuhala, no zaslužili smo ovaj rezultat- dodao je Obrvan.

Nove stare prvak je do pobjede predvodio Ivan Čupić s 10 golova.

-Slavimo danas, prvaci smo. Bila je super utakmica, pravi derbi. Znali smo da u Našicama nije lako igrati. Bila je lijepa atmosfera, puna dvorana, bilo je i puno nervoze i stresa. Pokazali smo karakter i radujemo se ovom trijumfu- kazao je.

-Očekivali smo tvrdu i čvrstu utakmicu, s malim brojem golova, ali dobro smo se psihički pripremili. U samoj završnici smo se malo i opustili, na kraju smo skoro spašavali živu glavu. No, najvažnije je što titula ostaje u Zagrebu- dodao je Dino Slavić koji je sakupio 10 obrana.