Dodig lovi 23 naslov

Ivan Dodig i Austin Krajicek u finalu Queensa

Suparnici Dodigu i Krajiceku u finalu bit će američki tenisač Taylor Fritz i Čeh Jiri Lehečka koji su svoj polufinalni posao obavili dan ranije, u petak
Lille: Pobjedom u parovima Francuska smanjila rezultat na 1:2 Sanjin Strukic/PIXSELL

Ivan Dodig i njegov partner, Amerikanac Austin Krajicek, plasirali su se u finale travnatog ATP 500 turnira u londonskom Queensu. U izjednačenom polufinalnom susretu Dodig i Krajicek su sa 7-6(4), 7-6(5) pobijedili Meksikanca Santiaga Gonzaleza i Francuza Edouarda Roger Vasselina.

U prvom setu nije bilo break gemova, a u tie-breaku je hrvatsko-američka kombinacija od 3-4 nanizala četiri poena i time osvojila prvi set.

I drugi set se odlučivao u tie-breaku nakon sigurne igre na vlastiti početni udarac, premda su 38-godišnji Hrvat i pet godina mlađi Amerikanac kod 5-4 i 6-5 bili na dva poena udaljeni od kraja meča. No, opet su Dodig i Krajicek u tie-breaku zadržali mirnoću i izborili finalni susret u nedjelju.