Odlazak legende

Ivan Čupić bogatu karijeru zaključio naslovom prvaka

Legendarni Čupko od sljedeće sezone će biti pomoćnik Andriji Nikoliću na klupi Zagreba
Zagreb: RK Zagreb svladao NEXE i osvojio Prvenstvo Hrvatske Matija Habljak/PIXSELL

Nakon što su proteklog vikenda po 30. put osvojili Kup Hrvatske, rukometaši Zagreba u četvrtak su zaključili priču i u prvenstvu. Uvjerljivom 37:23 pobjedom protiv Nexea osvojili su 32 naslov prvaka Hrvatske.

Utakmicama protiv Našičana bila je posljednja u karijeri Ivana Čupića, jednog od najboljih desnih krila u povijesti hrvatskog rukometa. Čupić je karijeru započeo u Metkoviću, a nakon toga je igrao u Medveščaku, Vigu, Gorenje Velenju, RN Lowenu, Kielceu, Vardaru, a od 2021. nosio je dres Zagreba.

U hrvatskoj reprezentaciji je igrao od 2005., osvojio sedam medalja s velikih natjecanja. Legendarni krilni igrač odigrao je 164 utakmica za Hrvatsku te postigao 511 golova. Osvojio je osam naslova nacionalnog prvaka, tri Lige prvaka, jednu s Kielceom, a dvije s Vardarom.