Istra 1961 s bijele točke do preokreta i pobjede protiv Slaven Belupa

Istra je s ovom pobjedom pobjegla s dna ljestvice, sad je Lokomotiva posljednja
Pula: Istra i Slaven Belupo sastali se u zaostalom 17. kolu HT Prve lige Sasa Miljevic/PIXSELL

U posljednjem susretu 17. kola Prve HNL Istra 1961 je na stadionu Aldo Drosina pobijedila Slaven Belupo s 2-1 postigavši oba gola u posljednjih deset minuta susreta.

Gosti su poveli u 10. minuti iz svog prvog napada, a pogodak je postigao Nemanja Glavčić. U 81. minuti domaćin je dobio kazneni udarac nakon što je Van Bruggen laktom potpuno udario Tomaševića. Sudac Pajač je dugo gledao snimku i na koncu se odlučio pokazati na 11-erac, a s bijele točke siguran je bio Josip Špoljarić.

U 90. minuti Pajač je ponovo pokazao na bijelu točku nakon što je Mlinar srušio Gržana, što je izazvalo velike prosvjede na gostujućoj klupi. I drugi put je Špoljarić bio precizan zabivši za pobjedu domaćina.

Istra je s ovom pobjedom pobjegla s dna ljestvice, sad je Lokomotiva posljednja.