Inter poražen od Rijeke nakon 23 dana bez službene utakmice

U 25. kolu 1. HNL Inter je u Zaprešiću doživio poraz od aktualnog prvaka Hrvatske, momčadi Rijeka koja je slavila s 3:0. Igrači Inter na teren su istrčali nakon 23 dana stanke zbog vremenskih nepogoda, a to se itekako osjetilo u igri, jer domaća je momčad jako loše ušla u utakmicu.

Već do 12. minute Rijeka je imala vodstvo od 2:0. Najprije je u 11. strijelac bio Pavičić, dok je minutu kasnije prednost povisio Heber. Rani zgodici dodatno su obeshrabrili domaću momčad, koja je tek u drugih 45. minuta zaigrala bolje. Imali su Zaprešićani u drugom dijelu svojih prilika za zgoditak, ali put do mreže gostujućeg vratara Sluge nisu pronašli. Mreža se u nastavku susreta ipak zatresla, jer je treći pogodak za riječki sastav postigao Acosty.

-Prvo poluvrijeme odigrali smo na sramotu. Griješili smo u dodavanjima, nismo stajali blizu suparničkim igračima, Riječani su se šetali pred našim vratima. Bilo je samo pitanje kada ćemo primiti pogodak. U drugom poluvremenu bili smo bolja momčad, imali prilike, ali gosti su nam iz kontre zabili treći gol i sve riješili- izjavio je nakon utakmice trener Intera Samir Toplak.

Pred Interom je sada izuzetno težak raspored, koji im već u srijedu donosi gostovanje u Osijeku. (FOTO: Dragan Đukanović/ Sportnews)