Hrvatskoj pobjeda, ali bez željenih +12 protiv Japana

Hrvatska će u ponedjeljak, 27. lipnja, u osmini finala igrati protiv trećeplasirane reprezentacije u skupini A, a to bi trebala biti Gruzija
ivica tucak vaterpolo reprezentacija hrvatske Marko Prpić/PIXSELL

Hrvatski vaterpolisti uvjerljivom igrom u drugom poluvremenu svladali su Japan s 21-13 u utakmici posljednjeg, trećeg kola u skupini B Svjetskog prvenstva u Mađarskoj te osigurali najmanje drugo mjesto u svojoj grupi, što donosi plasman u osminu finala.

Za osiguranje izravnog plasmana u četvrtfinale Hrvatska je trebala pobjedu od najmanje 11 golova razlike, a prilika za to je propuštena u prvom poluvremenu nakon kojeg su Japanci vodili s 9-7.

Najbolji strijelci u hrvatskoj reprezentaciji bili su Denis Harkov i Ivan Krapić s po pet pogodaka, dok su po tri postigli Loren Fatović i Ante Vukičević. Vratari Marko Bijač i Toni Popadić imali su svaki po četiri obrane. Japanske strijelce predvodio je Inaba s pet pogodaka, dok je vratar Tanamura sakupio sedam obrana.