Hrvatski rukometaši bolji od Makedonaca

Najbolji strijelac Hrvatske bio je Ivan Martinović s osam pogodaka, a sjajan nastup imao je i Paolo Kraljević sa šest golova
Croatia vs N. Macedonia, Croatia Cup 2023 Jozo Cabraja / kolektiff

Hrvatska muška rukometna reprezentacija pobijedila je izabranu vrstu Sjeverne Makedonije s 40-34 u prvoj utakmici Croatia Cupa pred do kraja ispunjenim tribinama dvorane Žatika u Poreču.

Hrvatski rukometaši su u prvom poluvremenu dvaput došli do četiri pogotka prednosti (9-5, 10-6), ali su Makedonci uspjeli u 22. minuti doći do izjednačenja (15-15). Izbornik Hrvoje Horvat je u tom dijelu utakmice bio nezadovoljan obrambenim angažmanom svojih izabranika. Nakon prvih 30 minuta efikasna Hrvatska je vodila 22-19.

U drugom poluvremenu su hrvatski rukometaši održavali prednost između tri i pet pogodaka, da bi 15 minuta prije kraja prvi put došli na +6 (31-25). U 52. minuti Hrvatska je imala sedam golova više (36-29), ali su Makedonci odgovorili serijom od tri pogotka. Primakli su se izabranici Kirila Lazarova i na tri gola zaostatka (37-34), ali je s dva gola Lovre Mihića i jednim Filipa Glavaša Hrvatska došla do konačnih 40-34.

Najbolji strijelac Hrvatske bio je Ivan Martinović s osam pogodaka iz osam udaraca. Paolo Kraljević je postigao šest golova, a Igor Karačić pet. Po četiri puta su mrežu pogađali Lovro Mihić i Filip Glavaš. Kod Makedonaca su najbolji bili Dejan Manaskov s devet golova i Filip Kuzmanovski sa sedam pogodaka.

U subotu (20.15 sati) je na Croatia Cupu na rasporedu utakmica Izrael – Sjeverna Makedonija, a u nedjelju (20.15 sati) će turnir biti zaključen dvobojem Hrvatske i Izraela.