Hrvatski hokejaši umalo iznenadili favoriziranu Austriju

Hrvatski hokejaši na travi, 41. na svjetskoj ljestvici, u svom drugom nastupu na kvalifikacijama za Olimpijske igre u Tokiju bilo su vrlo blizu remija s favoriziranim Austrijancima, igračima 19. reprezentacije svijeta.

Na zagrebačkom turniru Hockey Series Open, Hrvatska je od Austrije poražena s 3:2 (2:0). Gosti su na početku drugog poluvremena vodili s 3:0 pogocima Michaela Körpera (2) i Roberta Belea, a nakon toga hrvatski igrači, koje vodi Nizozemac Norbert Nederlof, prestaju igrati u grču i pogocima Lucasa Bachmanna i Josipa Krleže u 38. i 41. minuti, dolaze do pogotka zaostatka.

U posljednjih 19 minuta utakmice hrvatski reprezentativci igraju bolje od Austrijanaca, koji u posljednjoj minuti susreta s nekoliko odličnih obrambenih reakcija zadržavaju prednost, ne dopustivši da se dogodi iznenađenje koje bi odjeknulo u svijetu hokeja. Hrvatska sljedeću utakmicu igra protiv Slovačke  i ta će utakmica odlučivati tko će se uz Austriju plasirati u drugi krug kvalifikacija za OI.

Vodeći su nakon dva odigrana susreta hokejaši Austrije koji imaju šets bodova, po tri imaju Wales, Hrvatska i Švicarska, dok je Slovačka bez bodova.

Raspored (Sportski park Mladost); četvrtak: Švicarska – Wales (19.30); petak: Švicarska – Austrija (17.30), HRVATSKA – Slovačka (19.30); subota: Austrija – Slovačka (17.30), HRVATSKA – Wales (19.30)