Bravo Barakudice!

Hrvatske vaterpolistice u četvrtfinalu Europskog prvenstva

U osmini finala djevojke su svladale Srbiju 11:8, velikim preokretom u drugoj polovici utakmice nakon što su u poluvremenu suparnice vodile 7:4!
Vodice: Revijalna utakmica ženske reprezentacije i veteranki ususret EP Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvatska ženska vaterpolska reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Europskog prvenstva u Eindhovenu nakon što je u susretu drugog kruga natjecanja svladala Srbiju s 11-8.

Hrvatska je do pobjede stigla sjajno odigranim drugim poluvremenom, početkom treće četvrtine Srbija je vodila sa 7-4, ali do kraja utakmice Hrvatska je napravila seriju 7-1 za potpuni preokret.

Jelena Butić postigla je četiri gola za Hrvatsku, Kiara Brnetić je dodala tri, a Iva Rožić dva, dok je Ana Miličević s četiri pogotka predvodila Srbiju.

Hrvatska će u četvrtfinalu u utorak od 16 sati igrati protiv braniteljica naslova Španjolki.