Hrvatske rukometašice ponovo bolje od Slovenije

ženska rukometna reprezentacija hrvatske Jozo Čabraja / kolektiff

Nakon što su u četvrtak slavile s 27-24, hrvatske rukometašice su u drugom susretu u Laškom u subotu bile bolje s 23-22. Za razliku od prvog susreta, u ovom su obrane bile dominantne, izuzetno agresivne na obje strane.

U prvih 7. minuta tako su postignuta samo po dva pogotka sa svake strane. Odlične su bile vratarke Maja Vojnović na vratima domaćina i Tea Pijević na našoj strani. Nakon naizmjeničnog vodstva sve do 4-4, pri čemu nitko nije imao više od pogotka prednosti, Hrvatska je u 16. minuti prva otišla na plus dva (6-4). Slovenija je izjednačila na 8-8, a potom i povela, no Hrvatska je s četiri pogotka u nizu u 28. minuti pobjegla na tri razlike (12-9).

Za manje od tri minute, Slovenija je zabila tri pogotka na početku drugog dijela i stigla do novog izjednačenja. Odgovor naših rukometašica bio je odličan. S dva pogotka u nizu opet su svoje suparnice ostavile u minusu (14:12). U međuvremenu, izbornik je nastavio s promjenama. Na vrata je u posljednjih 20 minuta došla Ivana Kapitanović. Dok su se naše nove igračice složile u napadu, Slovenija je ponovno došla do izjednačenja 18-18. U međuvremenu, posložila se i naša obrana pa je na tom temelju Hrvatska opet otišla na plus dva u 46. minuti (20-18). I uspjela sačuvati pogodak prednosti.

Vratarke su nam ponovno bile sjajne. Ukupno su imale 13 obrana. Čak 11 naših igračica našlo se na listi strijelaca. S četiri najbolja je bila Stela Posavec. Po tri su dale Valentina Blažević i Lara Burić. Kod Slovenije najbolja je bila Ana Gros sa šest pogodaka.