Hrvatske odbojkašice uvjerljive na startu protiv Švicarske

Hrvatska otvorila Europsko odbojkaško prvenstvo utakmicom protiv Švicarske Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatske odbojkašice uvjerljivom su pobjedom od 3-0 protiv reprezentacije Švicarske započele natjecanje u skupini C Europskog prvenstva, kojem je domaćin Zadar.

Izabranice Danielea Santarellija sredinom prvog i drugog seta su napravile odlučujuće serije za konačan ishod tih dionica meča, dok su Švicarke najžešći otpor pružile u trećem setu u kojem su imale vodstvo 12-8. No, uslijedilo je ponovno odlično razdoblje u igri hrvatskih reprezentativki koje su od sljedećih 15 poena osvojile njih 12 i povele s 20-15 te mirno privele susret kraju za maksimalna tri boda.

Laura Miloš s 18 osvojenih poena i kapetanica Samanta Fabris s 13 poena bile su najproduktivnije hrvatske odbojkašice u dvoboju sa Švicarkama.

Hrvatske odbojkašice će sljedeću utakmicu na Europskom prvenstvu odigrati u subotu, s početkom u 17 sati, a suparnice su im reprezentativke Bjelorusije.