Hrvatska teškom mukom do boda na otvaranju

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je Svjetsko prvenstvo u Egiptu neočekivanim remijem 29-29 protiv Japana spasivši se od poraza golom Ivana Čupić u posljednjim sekundama iz sedmerca
_CB12632_original Jozo Cabraja / kolektiff

Hrvatska rukometna reprezentacija otvorila je Svjetsko prvenstvo u Egiptu neočekivanim remijem 29-29 protiv Japana spasivši se od poraza golom Ivana Čupić u posljednjim sekundama iz sedmerca. Kauboji su skoro cijeli susret bili u zaostatku, u pojedinim trenucima i sa šest golova, da bi u zadnjim sekundama ipak iščupali remi.

Hrvatska je loše ušla u susret i već nakon 12 minuta igre imala je pet golova zaostatka (2-7). U 23. minuti bilo je i nestvarnih +6 za Japan (14-8), no srećom do konca poluvremena odabranici Line Červara su smanjili na podnošljivih 14-17.

Bilo je to neprepoznatljivih pola sata europskih doprvaka. Obrana je bila nepokretljiva, prelagano su nam Japanci zabijali, a golmani nisu ništa obranili. Izludio nas je Yuta Iwashita sa sedam obrana, dok je Yuto Agarie zabio pet golova. Kod nas je najefikasniji bio Marino Marić s četiri gola.

Mučenje se nastavilo i u nastavku. Došli smo na minus dva, ali je Japan brzo pobjegao na +4 (21-17). Petnaest minuta prije kraja Hrvatska je stigla na gol zaostatka (21-22), da bi u 48. minuti napokon izjednačila (23-23). U minutama koje su slijedile Hrvatska je imala čak četiri napada za vodstvo, no niti jedan nismo realizirali. Tatsuki Yoshino je zabio za 29-28, a Hrvatskoj je ostalo 24 sekundi za remi. Srećom. Ćupić je zabio sedmerac za 29-29.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Marino Marić sa sedam, te Domagoj Duvnjak i Luka Cinddić sa po četiri gola, dok su Japan predvodili Yuto Agarie s pet i Hiroki Motoki sa četiri gola.