Prva pobjeda u kvalifikacijama

Hrvatska slavila u Turskoj, Mateo Kovačić dvostruki strijelac

Hrvatska nakon dva kola ima četiri boda
Bursa: Turska i Hrvatska sastale se u 2. kolu kvalifikacija za EURO 2024 Slavko Midzor/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija u susretu drugog  kola skupine D kvalifikacija za EURO 2024. kao gost u Bursi svladala Tursku s 2-0. Strijelac oba pogotka bio je Mateo Kovačić (20, 45+4).

Nakon što je Turska dominirala u uvodnim minutama susreta kada je Dominik Livaković s dvije sjajne intervencije sačuvao svoju mrežu, a domaćima je i poništen jedan pogodak zbog malog zaleđa, Hrvatska je povela u 20. minuti iz svoje prve suvisle akcije. Stanišić je prihvatio loptu na desnoj strani, uposlio Pašalića u kaznenom prostoru, ovaj je petljao s loptom umjesto da uputi udarac i kada se činilo kako je propala izgledna situacija na loptu je natrčao Kovačić i preciznim prizemnim udarcem pogodio donji desni kut suparničkog gola.

Hrvatska je povećala svoju prednost u sam smiraj prvog poluvremena, Pašalić je izbačen na lijevom krilu, pucao s 15-ak metara iskosa, turski vratar Mert je uspio odbiti loptu, ali samo do natrčalog Kovačića kojemu nije bilo teško iz neposredne blizine zatresti praznu mrežu.

Hrvatska nakon dva kola ima četiri boda, kao i Wales, koji je u drugom susretu ove skupine igranom u utorak u Cardiffu svladao Latviju s 1-0 golom Morea iz 41. minute.