Hrvatska preokrenula Ukrajinu i stigla nadomak Europskog prvenstva

Hrvatska reprezentaciju u futsalu upisala je i treću pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo
Osijek: Hrvatska futsal reprezentacija protiv Ukrajine za odlazak na EP Davor Javorovic/PIXSELL

Hrvatska reprezentaciju u futsalu upisala je i treću pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2022. godine u Nizozemskoj nakon što je u Osijeku slavila protiv Ukrajine s 3-2.

Odabranici izbornika Marinka Mavrovića sjajno su otvorili susret i već u drugoj minuti su poveli golom Josipa Sutona. Međutim, Ukrajina je do kraja poluvremena okrenula rezultat golovima Oleksandera Pediaša (9) i Serhija Mališka (19). Hrvatska je izjednačila u 35. minuti preko Franka Jelovčića, a pobjedu nam je donio Luka Perić dvije minute prije kraja.

-Dečkima svaka čast, držali smo visok ritam i presing, nije bilo lako igrati protiv njih- kazao je izbornik Mavrović za HNTV.

Hrvatska sada vodi na ljestvici s devet bodova, Ukrajina i Danska imaju po tri boda, ali i susret manje, dok je Albanija na začelju bez bodova.