Slavlje uz Savu

HRVATSKA JE U FINALU: Barakude svladale Mađarsku

Fantastični vaterpolisti u finalu Europskog prvenstva!
Zagreb: Polufinalna utakmica Hrvatske i Mađarske na Europskom prvenstvu u vaterpolu

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske izborila je finale Europskog prvenstva. U polufinalu su Barakude s 11:8 pobijedile Mađarsku.

Nošeni sjajnom atmosferom ispunjenog plivališta na Savi, hrvatski vaterpolisti odigrali su sjajnu utakmicu i sasvim zasluženo došli do pobjede vrijedne finala. Odigrala je Hrvatska sjajnu utakmicu u kojoj nije bilo slabog pojedinca. Već u drugoj četvrtini Hrvatska je stekla dva gola prednosti, da bi na 6,5 minuta prije kraja po prvi puta nakon gola Lorena Fatovića povela s tri razlike (9:6).

Nastavila je Hrvatska u tom ritmu i u preostalom vremenu, a nakon što je Josip Vrlić minutu i pol prije kraja zabio za 11:7 bilo je jasno kako su Barakude u finale. Proključale su tada i tribine koje su zajedno s igračima proslavile još jedan veliki uspjeh hrvatskoga sporta.

Sjajan je na golu Hrvatske bio kapetan Marko Bijač koji je susret završio s osam obrana, dok je strijelce predvodio Jerko Marinić Kragić s tri gola.