Hrvatska hokejaška reprezentacija najbolja na pretkvalifikacijskom turniru u Sisku

Odlučujuću utakmicu protiv Srbije zapečatio je pogodak Luke Mikulića, koji je Hrvatskoj donio pobjedu s rezultatom 2-1
Sisak: Hrvatska protiv Srbije u pretkvalifikacijama za Olimpijske igre

U završnom dvoboju drugog kruga olimpijskih pretkvalifikacija hokeja na ledu, hrvatska reprezentacija ostvarila je u Sisku plasman u treći krug za plasman na Zimske olimpijske igre 2022. godine, koje će se održati u Pekingu.

U borbi za prvo mjesto Hrvatska je protiv Srbije povela već u sedmoj minuti utakmice pogotkom Tadije Mirića, da bi protivnička ekipa uspjela izjednačiti u posljednjoj minuti druge trećine. Odlučujući gol za domaćine zabio je Luka Mikulić svega dvije minute prije kraja.

U ukupnom poretku, Hrvatska pod vodstvom izbornika Danijela Kolomba zauzela je prvo mjesto s maksimalnih devet bodova i gol-razlikom 24-4, Srbija je završila druga sa šest bodova, Turska treća s isto toliko bodova te Bugarska zadnja bez ijednog boda.

Treći krug pretkvalifikacija održat će se početkom veljače, a u Jesenicama Hrvatska će odmjeriti snage sa Slovenijom, Japanom i Litvom.