Hrvatska će u Češkoj tražiti put na Svjetsko prvenstvo

Prvi i jedini nastup na Svjetskom prvenstvu u futsalu Hrvatska je ostvarila 2000. u Gvatemali, gdje je osvojila peto mjesto
PXL_071120_30763411 Dino Stanin/PIXSELL

U prvoj utakmici doigravanja za plasman na Svjetsko prvenstvo 2021. godine futsal reprezentacija Hrvatske u Zadru je protiv Češke odigrala 2-2.

Česi su odlično otvorili susret, te su nakon 12 minuta vodili s 2-0. Nakon kornera u 10. minuti strijelac je Zaruba, a dvije minute kasnije iz kontranapada pogodak zabija Rešetar.
Hrvatska uspijeva smanjiti u 20. minuti, 30 sekundi prije isteka prvog poluvremena. Tihomir Novak uspio je pogoditi iz kaznenog udarca s deset metara.

Početkom drugog poluvremena, u 22. minuti, Novak se mogao još jednom upisati u strijelce, ali je njegov kazneni udarac sa šest metara obranio češki golman. Ipak, u 27. minuti Hrvatska uspijeva izjednačiti na 2-2, a strijelac je bio Maro Đuraš.

Uzvratni dvoboj bit će odigran u utorak u Brnu.