Hrvatska će Svjetsko prvenstvo tražiti kroz doigravanje

U dramatičnoj utakmici, u kojoj je Hrvatsku i remi vodio na svjetsku smotru na kojoj nas nije bilo 20 godina, izabranici Mate Stankovića poraženi od Rusije, te će priliku za svjetsku smotru tražiti u travnju kroz doigravanje
Osijek: Elitno kolo kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u futsalu, Rusija – Hrvatska Davor Javorović/PIXSELL

Hrvatska futsal reprezentacija poražena je u 3. kolu C skupine kvalifikacija za plasman na Svjetsko prvenstvo u Osijeku od svjetskih doprvaka Rusa s 4:3, ali su osvojili drugo mjesto u skupini i osigurali doigravanje.

Rusi su poveli preko Edera Lime u 7. minuti, da bi izjednačio Duje Bajrušović u 16. Samo minutu kasnije naturalizirani Brazilac Eder Lima ponovno dovodi Ruse u vodstvo, a jedanaest sekundi kasnije Luka Suton postiže autogol za zaostatak od 1-3 nakon prvog poluvremena.

Vedran Matošević je u 33. minuti golom za 2-3 donio nadu, a u samoj završnici Hrvatska je krenula po gol koji bi joj donio plasman na SP, no minutu prije kraja Romulo pogađa prazna vrata. Matošević 34 sekunde prije kraja postiže gol za 4:3, no za preokret više nije bilo dovoljno vremena.